آنچه باید برای تولید محتوا بدانیم

av_timer ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

برای تولید محتوا سایت مخاطبان خود را بشناسید:

قبل از نوشتن هرگونه مطلبی، باید خوانندگان سایت خود را بشناسید. آن‌ها کسانی هستند که شما دوست دارید از سایت شما بازدید کنند. مثلا خوانندگان سایت vegansociety.com شامل کسانی هستند که به رژیم گیاه خواری علاقه دارند. تنها زمانی که مخاطبان سایت خود را بشناسید، می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که برای آن‌ها مفید و مناسب باشد.

 

تولید محتوا

 

برای یافتن مسیر و کلیدواژه‌هایی که مخاطبان شما ممکن است سرچ کنند، می‌توانید از یک ابزار قدرتمند به نام Google Trends استفاده کنید. یک سرچ کوتاه برای کلمه‌ی “‘گیاه‌خواری” ، عبارت‌های مختلف مربوط یا اضافه شده به “گیاه‌خواری” را نشان می‌دهد. حتی علاوه بر میزان سرچ هر عبارت، مکان و زمان انجام شدن آن را می‌توانید ببینید. همچنین، مسیرهای جالب مربوط به عبارات سرچ شده در طول زمان، در Google Trends نشان داده می‌شود.

 

شناختن عبارات مربوط به محتوای سایت شما، کمک می‌کند تا مطالب مناسب‌تری برای مخاطبان خود بنویسید و خوانندگان بیشتری پیدا کنید.

زمانی که مطالب سایت خود را آماده کردید، آن را به خانواده و دوستان خود نشان دهید وبازخورد آن را بررسی کنید. از آن‌ها بپرسید به عنوان یک بازدیدکننده، چه نظری درباره‌ی سایت شما دارند؟

یا حتی سوالات هوشمندانه مطرح کنید؛ مثلا اینکه انتظار دارند چه چیزی در سایت شما پیدا کنند؟ چه اطلاعات مفیدی هست که شما نادیده گرفته اید؟ و…

مسلما شنیدن نظرات دیگران، کمک می‌کند تا مطالب باکیفیت‌تری در سایت قرار دهید.

پس از آن که مخاطبان خود را شناختید، می‌توانید همان مطالبی را که آن‌ها در ذهن دارند ارائه دهید.

 

تولید محتوا

 

محتوای ارزشمند بسازید:

راز داشتن یک وب‌سایت عالی، این است که با استفاده از مطالب با کیفیت و معتبر، بهترین تجربه‌ی ممکن را برای مخاطبان خود بسازید. تولید محتوا حرفه ای یکی از تخصص های تیم پشتیبانی رایما می باشد ، اگر مردم سایت شما را به عنوان یک مورد مفید و بی‌نظیر بشناسند، به احتمال ۱۰۰% دوباره به آن برمی‌گردند یا مطالب شما را در سایت خود لینک می‌کنند. درنتیجه دائماً افراد بیشتری از سایت شما بازدید خواهند کرد.

اما نکاتی هست که در محتوای سایت خود باید درنظر بگیرید:

مفید و آموزنده بودن: اگر مثلا بخواهید برای سایت مربوط به یک رستوران مطلب بنویسید، می‌توانید درباره‌ی موقعیت مکانی،فضای داخلی، ساعت‌های فعالیت، اطلاعات تماس، منوی رستوران و بسیاری چیزهای دیگر بنویسید و اتفاقات جدیدی که می‌افتد را در سایت به اشتراک بگذارید.

برتر بودن از سایت‌های دیگر: اگرمثلا درباره‌ی نحوه‌ی پرورش گیاهان آپارتمانی می‌نویسید، به صورتی بنویسید که مطمئن باشید، مطلب شما بسیار مفیدتر و کاربردی‌تر از تمام مقالات موجود در اینترنت درباره‌ی گیاهان آپارتمانی است.

باورپذیری: مطالب خود را با استفاده از تحقیقات درست، نقل‌قول‌های دقیق، لینک‌ها، مقالات و مدارک لازم، باورپذیر و واقعی کنید. نوشتن بیوگرافی و گواهی اشخاص واقعی، اعتبار و اعتماد به سایت شما را بالا می‌برد.

کیفیت عالی: مطالب شما باید بی‌نظیر، خاص و با کیفیت باشد. و به عنوان منبع چندان به بیرون ارجاع داده نشود و در میان سایت‌ها پرتکرار نباشد. این مسئله را درنظر بگیرید که شما اساسا باید مطلبی بنویسید که تجربه‌ی خوبی برای خواننده بسازد، نه اینکه در موتورهای جست‌وجو امتیاز بالایی داشته باشد.

جذابیت: باگذاشتن عکس‌های محصولات شرکت، خودتان و تیمی که با آن‌ها کار می‌کنید، به سایت خود رنگ و زندگی ببخشید. مراقب باشید که براثر اشتباهات نوشتاری یا ادبی و مطالب غیر واقعی، تمرکز خواننده را بهم نزنید. همچنین تبلیغات بیش از اندازه نیز می‌تواند برای مخاطبان آزاردهنده باشد و حواس آن‌ها را پرت کند.
باید مخاطبان خود را درگیر کنید! مثلا با استفاده از به‌روز رسانی‌های منظم، بازگذاشتن کامنت‌ها، لینک شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها عضو هستید و… .

و درآخر، مراقب مواردی که باعث از دست رفتن خوانندگان و اعتماد آن‌ها می‌شود، باشید:

-اشتباهاتی شبیه لینک‌ها ناقص و اطلاعات غلط.
-اشتباهات نوشتاری و دستوری.
-تبلیغات بیش از حد.
-اسپم کامنتها یا فروم

 

منبع


مهندس دوست محمدی

علاقه مند به وب