پشتیبانی و نگهداری سایت شما چرا حائز اهمیت می باشد ؟

av_timer ۱۳۹۶/۰۵/۲۰
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

پشتیبانی و نگهداری سایت

وب سایت ها رسانه های تعاملی هستند که هدف آن ها این است که به کاربر اجازه می دهند تا به سرعت به اطلاعات و ارتباطات درون وب دسترسی پیدا نمایند ، مهمترین مزیت وب سایت این است که از هر کجا می توانید با اتصال به اینترنت با گنجینه اطلاعاتی ارتباط برقرار نمایید.

اکثر وب مستران از اهمیت تاثیر یک رابط کاربری مبتنی بر گرافیک برای وب سایت خود بی اطلاع هستند ، کاربران شما با طراحی رابط گرافیکی سایت شما ارتباط برقرار میکنند و این ارتباط از طریق یک ترکیب پیچیده از هزاران خط کد HTML و کد های برنامه نویسی دیگر انجام می شود. جدا از بحث گرافیکی به دلیل پیچیدگی هایی که برای راه اندازی یک وبسایت حتی اگر ساده باش وجود دارد مشکلات و نواقصی زیادی قطعا وجود خواهد داشت. هنگامی شما متوجه این موضوع خواهید شد که کد های خود را توسط ابزار های مختلف در محیط های کنترل شده مانند مرورگر ها ، پلتفرم ها و یا توسط ک کارشناس مورد بازبینی قرار می دهید. پس با این نتیجه اینکه ما صرفا به فکر تاسیس وب سایت خود باشیم کافی نیست و همیشه نیاز به به روز رسانی و یا برطرف کردن مشکلات کد نویسی خود خواهیم بود ، در صورتیکه کسب و کار آنلاین شما و یا سایت شخصی شما یا هر سایت دیگری به صورت اصولی و تحت نظر یک کارشناس خبره راه اندازی شده باشد و مورد ارزیابی قرار  گیرد بازخورد آن را می توانید در حساب های بانکی خود و یا اینکه در آمار بازدید سایت خود مشاهده نمایید. پشتیبانی و نگهداری سایت امری ضروری می باشد.

 

پشتیبانی سایت رایما

 

هر وبسایت ( چه ساده و چه پیچیده ) نیاز به حداقل سطح پشتیبانی دارد. این پشتیبانی می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • تهیه نسخه پشتیبان (بکاپ) برنامه ریزی شده – ممکن است تحت هر شرایطی مانند سوختن هارد دیسک سرویس میزبانی شما و یا خطاهای انسانی موجب از دست رفتن نسخه پشتیبان و در نهایت سایت شما شود ، یکی از وظایف پشتیبان سایت تهیه نسخه پشتیبانی برنامه ریزی شده برای سایت شما می باشد.
  • نظارت و ارتقاء سرور و نرم افزار – مانیتورینگ مداوم و همچنین به روز رسانی هسته وب سایت شما امری بسیار ضروری و حساس می باشد که باید توسط تیم پشتیبان سایت صورت بگیرد.
  • سازگاری سایت با مرورگرها – امروزه استفاده از تلفن های هوشمند و تبلت ها در انواع سایز ها و سیستم عامل ها مرسوم شده است.سایت شما باید سازگاری کاملی با انواع دیوایس ها داشته باشد در غیر اینصورت بخش عظیمی ار مخاطبان خود را از دست خواهید داد.
  • مانیتورینگ عملکرد وب سایت – یکی از مباحث مهم مدیریتی یک وبسایت مانیتورینگ مداوم آن می باشد. اینکه یک قسمت از سایت شما خطایی نشان دهد و یا از کار بیافتد موجب جریمه شدن از طرف گوگل و در نهایت از دست دادن بازدیدکنندگان خود خواهید شد.البته وظایف یک پشتیبان سایت به همین مانیتورینگ خطاها محدود نمی شود.
  • نظارت بر محتوای سایت و به روز رسانی – در صورتیکه شما محتوای خوب و مناسبی برای سایت خود تولید نکنید عملا نه تنها به سود خود بلکه به ضرر خود نیز کار کرده اید و موجب کاهش نرخ بازدید وب سایت خود خواهید شد.اینکار کاملا تخصصی می باشد و توسط کارشناس تولید محتوای رایما صورت میگیرد.یکی دیگر از موارد مهم به روز بودن اطلاعات سایت شما می باشد، آمار ها و ارقام ها مدام در حال تغییر می باشند و این وظیفه کارشناس تولید محتوا برای بروز رسانی این موارد می باشد.
  • تامین امنیت سایت –  امروزه امنیت سایت بسیار حائز اهمیت شده و در صورتیکه به آن توجهی نشود موجب نفوذ در سایت شما می شود و ممکن است خطراتی مانند از بین رفتن اطلاعات و یا وجود فایل های مشکوک که موجب نابودی سایت شما می شوند ، شود در کنار این موارد اعتبار سایت شما ممکن است صدمه ببیند.

 

وظایف پشتیبان سایت تنها به موارد بالا محدود نمی شود و بر اساس اندازه و پیچیدگی سایت شما ممکن است متفاوت باشد و با ارائه آن به تیم تخصصی پشتیبانی رایما می توان نیاز سنجی هایی صورت داد و برنامه ای تعیین نمود ، این برنامه می تواند بر اساس تعمیر و نگهداری و پشتیبانی و حتی بودجه شما تعیین شود.

 

چرا پشتیبانی و نگهداری سایت مورد نیاز است؟

بیشتر وب مستران همیشه خواهان به روز رسانی ، پیشرفت و تغییرات در وب سایت خود می باشند. این اجتناب ناپذیر است ! این اعمال به دلیل عدم رسیدگی از طرف وب مستر نمی باشد بلکه این عمل نیازمند تخصص لازم می باشد که وب مستران هوشمند قابلیت ها و فناوری های وب را درک می کنند و متناسب با زمان از آنها نهایت استفاده را می کنند.

ما می دانیم که وب سایت ها و تمامی برنامه های کاربردی مبتنی بر وب از لحاظ فنی ، به یک تیم پشتیبانی متخصص نیازمند است. بنابراین کار محتاطانه و واقع بینانه این است که شما نیاز های وب سایت خود را که شامل پشتیبانی ، آموزش ، تعمیر و نگهداری ، پشتیبان گیری ، ارتقاء و به روز رسانی نرم افزار و یا حتی بهبود سایت می باشد به ما بسپارید. ما از شما میخواهیم توسط یک توافقنامه پشتیبانی و نگهداری برای ایجاد یک رابطه مداوم بین شما و ما برای این نوع کار به امضا برسانیم.

 

وظایف عمومی سایت رایما

مشاوره و پشتیبانی مدیریتی

ما برای پاسخ به درخواستهای شما در دسترس هستیم:

  1. ارائه اطلاعات عمومی، آموزش پنل مدیریت یا هر برنامه تحت وب دیگر
  2. آموزش و پیکربندی میزبانی وب و سرور و یا تنظیمات یک وب سایت
  3. مشاوره فنی برای توسعه سایت
  4. مشاوره برای بهبود بهینه سازی SEO

 

پشتیبانی سایت اورژانسی

ما همیشه برای رفع مشکلات اورژانسی سایت شما آماده هستیم.این مشکلات شامل مواردی هستند که موجب قطع دسترسی کاربران وب سایت شما می شوند و عملا کار کردن با سایت را مختل می نمایند. مشکلاتی مانند Down شدن سایت (از دسترس خارج شدن سایت) ؛ لینک های ناوبری شکسته ، خطاهای پایگاه داده یا درج مطالب خارجی یا مخرب ، هک شدن سایت . مشکلات اضطراری نیز می تواند شامل مسائل یا تغییرات غیرمنتظره دیگری نیز باشد که در دسترس بودن یا سلامت سایت شما به خطر بیافتد این مشکلات ممکن است حتی موجب آسیب شدید به عملکرد تجاری یا اعتبار یا اداری سازمان شما توسط عموم و یا مشتریان شما شود.

 

 

پشتیبانی عمومی سایت

منظور از پشتیبانی عمومی در واقع مشکلات و یا تغییراتی هستند که گاهی اوقات رخ می دهند و مشکلی برای کاربران عادی سایت ایجاد نمی کند که ما همیشه برای پاسخگویی به آنها در دسترس خواهیم بود. این مسائل عبارتند از : لینک های خراب در محتوای اصلی ، مشکلات نمایشی مانند تصاویر و یا مشکلات قالب وب سایت شما ، اشتباهات ایجاد شده توسط کاربر و یا حتی مسائل مربوط به سازگاری مرورگر و به صورت کلی مسائل و یا تغییرات غیر منتظره که باعث ایجاد محدودیت های جزئی در سایت شما می شوند و در دسترس بودن سایت شما را مختل نمی کنند و یا خطری برای سازمان شما و یا شهرت شما ایجاد نمیکند.

همچنین در پشتیبانی عمومی سایت توسط رایما کارهایی مانند حذف ویا تغییر محتوایی در قالب و یا سایت شما ، افزودن و یا جایگزین کردن تصویر ، کپی و یا انتقال فایل خاص ، مسائل مربوط به لینک های سایت ، اصلاح عناصر ناوبری ، تغییر css و URL ، افزودن و یا ویرایش متاتگ ها و …

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات پشتیبانی و نگهداری از طریق تماس با ما و یا ارسال تیکت اقدام بفرمایید.

 

 

 


مهندس کارپوش

طراح و توسعه دهنده وب به شدت علاقه مند به برنامه نویسی :)